RAM Dostu Tarayıcı : Flow

İngiltere merkezli Ekioh tarafından geliştirilen “Flow” isimli bir tarayıcı, sektörü değişime sürüklemeyi hedefliyor. Daha önce duyulmamış bir performans vadeden tarayıcının sistem gereksinimlerinde yalnızca 5 MB RAM istediği görülüyor.

Kendini Ekioh tarafından yapılmış süper hızlı multithreaded HTML5 browser olarak tanımlayan Flow büyük rakiplerine gözdağı veriyor. Ekioh, tüm işlemci çekirdeğini ve GPU’yu tamamen kullanan tarayıcı mimarisi geliştirdiklerini söylüyor. Flow Tarayıcı, sayfa düzeni sürelerini azaltmak için her bir CPU çekirdeğinin birleşik gücünü kullandığını ve GPU rasterleştirme özelliğini kullanarak, rakipsiz grafik performansı sunduğunu belirtiyor.

Flow tarayıcının yaratıcıları tarayıcı için şunları anlatıyor.

“Flow en yeni çok çekirdekli işlemciler için hazırlanmış. Rakipsiz tarayıcı performansı sağlar ve bellek tüketimi çok düşüktür. Flow, zorlu uygulamaların ve yeni görünen kullanıcı arayüzlerinin gereksinimlerini karşılamak için WHATWG ve W3C’den HTML, DOM ve CSS’ye güçlü destek sağlar.

Flow, oyun endüstrisindeki GPU görüntü oluşturma tekniklerini kullanarak düzgün görsel efektler ve sürekli olarak yüksek kare hızında animasyonlar sunar. Blog gönderimizde daha yumuşak animasyonlar hakkında açıklandığı üzere Flow, diğer tarayıcıların kare hızının iki katından fazlasını sağlayabilir. Bu, 4K UI’lerin yüksek taleplerini ve VR kulaklıkların yüksek kare hızı gereksinimlerini karşılarken donanım maliyetlerinin sıkı bir şekilde yönetilmesini sağlar. HTML düzeni, bir tarayıcının genel etkinliğinin yarısını oluşturur. Flow, elemanları aynı anda konumlandırmak için çok okuyucuyu kullanarak mizanpaj performansını önemli ölçüde artırır. “

Daha ayrıntılı bilgi almak için Flow tarayıcısının sitesine göz atabilirsiniz.

Kaynaklar:
https://www.ekioh.com/flow-browser/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*