Efsane Seri Dönüyor : Age of Empires 4

Age of Empires 3 çıkalı 14 yıl oldu ve Microsoft seriyi canlandıracak Age of Empires 4’ten ilk bilgileri vermeye başladı.

Yaratıcı direktörü Adam Isgreen olan oyun hakkında bazı söylentiler çıkmaya başladı. Bir söyleşide oyunun genel yapısı hakkında pek çok bilgi verildi. Age of Empires 4, bir önceki oyuna nazaran 4 çağdan oluşan eski sisteme geri dönecek. Bu tarz oyunlar da önemli bir ırk olan Moğollar çok daha farklı özellikler ve teknikler kullanacak. Önemli bir bilgi ise Age of Empires 2’de yer alan çağ atlama sistemi, yeni oyunda da bulunacak ama her uygarlık aynı aşamalara sahip olmayacak. Bu geliştirilmiş çağ atlama sistemiyle bazı uygarlıklar sistemi kırabilecek ve daha hızlı çağ atlayabilecek, bu sistemin nasıl işleyeceği şimdilik merak konusu olarak kaldı.

Çok farklı uygarlık sistemi bizi bekliyor. Uygarlıklar çağ atlamasalar da gelişebilecek ve farklı özellikler kazanabilecek ayrıca kaynak yönetimi her uygarlık için farklı işleyecek ve böylece uygarlıklar arası farklar daha belirgin seviyede olacak.

Buradan XBOX kanalında ki videoya ulaşabilirsiniz;

Kaynaklar:
https://www.pcgamer.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*